maandagmorgen




De Ontmoetingskerk Naaldwijk









MONET - IMPRESSIONISME





N.A.V. EXPOSITIE GEMEENTEMUSEUM *)


code tijd docent Wim Algera
16-sep
 P1  09:00 - 10:45  Introductie: schilderkunst Frankrijk in de 19de eeuw
23-sep
 P1  09:00 - 10:45  Impressionisten - de vernieuwers
30-sep
 P1  09:00 - 10:45  Manet en Monet  Pissarro, Renoir en Bazille
7-okt
 P1  09:00 - 10:45  Tijdgenoten - Puvis de Chavannes, Whistler, Cassatt e.a.
14-okt
 P1  09:00 - 10:45  *) Monet - De tuinen - Gemeentemuseum Den Haag









MONET - IMPRESSIONISME



code tijd docent Wim Algera
16-sep
P2  11:00-12:45  Introductie: schilderkunst Frankrijk in de 19de eeuw
23-sep
P2  11:00-12:45  Impressionisten - de vernieuwers
30-sep
P2  11:00-12:45  Manet en Monet  Pissarro, Renoir en Bazille
7-okt
P2  11:00-12:45  Tijdgenoten - Puvis de Chavannes, Whistler, Cassatt e.a.
14-okt
P2  11:00-12:45  *) Monet - De tuinen - Gemeentemuseum Den Haag









UIT  EEN HEEL VER VERLEDEN


code tijd docent Tieleke Huijbers
11-nov
P3 09:00-10:45  Niniveh en Babylon : legendarische steden
18-nov
P3 09:00-10:45  Egypte: pyramiden, tempels en goden
25-nov
P3 09:00-10:45  De “ketterkoningen” van Egypte: Echnaton en “King Tut”
2-dec
P3 09:00-10:45  Koning Minos van Kreta en zijn “labyrinth”
9-dec
P3 09:00-10:45  De Etrusken: wegbereiders van de Romeinen









BIJZONDERE MOMENTEN BEELDENDE KUNST


code tijd docent Tieleke Huijbers
11-nov
P4 11:00-12:45  Fayumportretten: Egyptenaren kijken u aan.
18-nov
P4 11:00-12:45  Santorini: wandschilderingen onder de as
25-nov
P4 11:00-12:45  Pompejaanse schilderkunst: het romeinse huis.
2-dec
P4 11:00-12:45  Byzantijnse mozaïeken: hemelse schittering
9-dec
P4 11:00-12:45  Middeleeuwse Armeense boekillustraties.    









MÜNCHEN: GESCHIEDENIS, KUNST EN CULTUUR


code tijd docent Wim Algera
20-jan
P5 09:00-10:45  Ontwikkeling van de stad
27-jan
P5 09:00-10:45  Grote musea: Alte Pinakothek
3-feb
P5 09:00-10:45  Barok München en omgeving
10-feb
P5 09:00-10:45  "Der Blaue Reiter": Kandinsky, Marc, Macke e.a.
17-feb
P5 09:00-10:45  Musea Lenbachhuis en Neue Pinakothek









BABYLON oud oosterse beeldsymboliek



code tijd docent Wim Algera
20-jan
P6 11:00-12:45  De kosmos: Ur der Chaldeeën, Akkad
27-jan
P6 11:00-12:45  Egypte: God, goden en de koningen
3-feb
P6 11:00-12:45  Babylon: Machten der vernietiging: chaos en oorlog
10-feb
P6 11:00-12:45  De Tempel en het boek der Psalmen
17-feb
P6 11:00-12:45  Babylon en de waarheid









NEDERLANDSE ARCHITECTUUR 1E HELFT 20STE EEUW


code tijd docent Wim Algera
16-mrt
P7 09:00-10:45  Berlage: architectuur als "Gesamtkunstwerk"
23-mrt
P7 09:00-10:45  Van der Mey en de Amsterdamse school
30-mrt
P7 09:00-10:45  Het Nieuwe Bouwen: Duiker en Sanatorium Zonnestraal
6-apr
P7 09:00-10:45  De Stijl met Van Doesburg, Rietveld e.a.
20-apr
P7 09:00-10:45  Dudok en het stadhuis van Hilversum









NEDERLANDSE ARCHITECTUUR 1E HELFT 20STE EEUW


code tijd docent Wim Algera
16-mrt
P8  11:00-12:45  Berlage: architectuur als "Gesamtkunstwerk"
23-mrt
P8  11:00-12:45  Van der Mey en de Amsterdamse school
30-mrt
P8  11:00-12:45  Het Nieuwe Bouwen: Duiker en Sanatorium Zonnestraal
6-apr
P8  11:00-12:45  De Stijl met Van Doesburg, Rietveld e.a.
20-apr
P8  11:00-12:45  Dudok en het stadhuis van Hilversum
Home
Tuinen van Monet
Babylon
locaties/inschrijven
Voorburg cursussen
cursussen Naaldwijk
Tieleke Huijbers
Contactformulier